…let’s travel
Bulgaria Travel Agency Ltd РК 01-7480, гр.Бургас 8000 ул.Гладстон 74
+359 896 996619 +359 889 286532 www.bulgaria-travel.bg
МИНИ ПОЧИВКА В АЙВАЛЪК и възможност за о. ДЖУНДА, КЮЧУККЬОЙ, о. ЛЕСБОС и “ Софрата на Дявола“
Дата: 04-07.09.2025
Цена от Бургас: 415 лева /до 28.02.2025/
Цена от Бургас: 455 лева /от 01.03.2025/
ПРОГРАМА:
1- Ден-
Отпътуване в 02.00 ч. от Бургас, ул. „Булаир” (срещу бившето Хим. чистене). Преминаване през ГКПП М.Търново – Дерекьой. Пресичане на протока Дарданели през моста Чанаккале 1915, който свързва Мраморно и Егейско море и континентите Европа и Азия. Почивки по пътя. Пристигане в Айвалък ранния следобед– турската столица на маслините и зехтина, един от най-зелените курорти в Тypция, тук има над два милиона маслинови дpъвчета. Настаняване в хотела. Свободно време за плаж. Вечеря. Нощувка.
2- Ден-
Закуска. Свободно време в Айвалък или по желание и срещу заплащане обзорна обиколка на Айвалък , о.Джунда и местността “ Софрата на Дявола“ Кючукьой. Остров Джунда, впечатлява със своята архитектура от каменни и разноцветни къщи. Разходка по старите калдаръмени улички – любимо място на турските туристи. Освен с архитектурата си, о. Джунда е известен и с рибните си ресторантчета. Свободно време за обяд и снимки на острова.
Посещение на местността „Шейтан софрасъ“ или „Трапезата на Дявола“, откъдето се открива незабравима панорама към залива на Айвалък с множеството турски острови и третият по големина гръцки остров Лесбос. А каква е легендата за това интересно място, ще Ви разкажем там.. Връщане в Айвалък. Посещение на малкото китно селце Кючуккьой. Подобно на о.Джунда и тук, къщите са каменни и изпъстрени с много цветове. Калдъръмените улички, малките кафенета допълнително допринасят за уюта на туристите. Посещение на фабрика за зехтин и маслини. Свободно време. Връщане в хотела. Вечеря. Нощувка.
3-ти ден:
Закуска. Свободно време в Айвалък или по желание и срещу заплащане еднодневна екскурзия до остров Лесбос – третият по големина от гръцките острови. Пристигане в столицата на острова с ферибот от Айвалък. Разглеждане на забележителностите столицата Митилини, където живее 1/3 от населението на острова – пристанището, статуята на Свободата, катедралата „Св. Терапон“, византийската крепост. Свободно време за обяд, покупки и разходка. Отпътувне обратно с ферибот до Айвалък. Връшане в хотела. Вечеря. Нощувка.
4-ти ден:
Закуска. Освобождаване на хотела и отпътуване за България. Свободно време за покупки в МОЛ в гр. Едремит. Преминаване на протока Дарданели с ферибот, на ГКПП М.Търново-Дерекьой и вечерта пристигане в Бургас.
ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:
-
транспорт с комфортен и удобен автобус, снабден с мини бар и DVD;
-
пътни и гранични такси в двете посоки;
-
3 нощувки в Айвалък хотел със собствен плаж и шезлонги /Ayvalik Cinar Hotel 3 * или подобен/ ;
-
3 закуски на блок маса ;
-
3 вечери на блок маса;
-
водач от агенцията по време на пътуването;
-
застраховка “Помощ при пътуване в чужбина”
ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
-
целодневна екскурзия и обзорна обиколка на Айвалък, о. Джунда , „Софрата на Дявола“, Кючуккьой- 35 евро
-
еднодневна екскурзия до остров Лесбос – 70 евро / вкл. трансфер, фериботни билети/